Bugünkü
Takvim

KCK'da duruşma günü

Diyarbakır'da 151 KCK sanığı, bugün ilk kez hakim karşısına çıkıyor. Tüm sanıkların Kürtçe savunma yapacağı duruşmayı dünyadan da çok sayıda gözlemci izleyecek

ABONE OL
KCK'da duruşma günü
Diyarbakır'da geçen yıl 5 dalga halinde gerçekleşen operasyon sonrasında açılan 'nın şehir yapılanması Kürdistan Topluluklar Birliği-Türkiye Meclisi (KCK/TM) ana davası bugün başlıyor. Özel olarak hazırlanan duruşma salonunda yargılanacak 151 sanık hakkında 15 yıl ile ağırlaştırılmış müebbet hapis arasında cezalar isteniyor.

EMNİYET SIKI ÖNLEM ALDI
Aralarında 'li belediye başkanları ile meclis üyelerinin de bulunduğu sanıklar, iddianamenin okunmasının ardından Kürtçe savunma yapacaklar. Tutuksuz sanıklar arasında BDP'li ile Siirt Bağımsız Belediye Başkanı Selim Sadak da bulunuyor. Sanıklar, PKK emriyle faaliyette bulunmakla suçlanıyor. başta olmak üzere çok sayıda uluslararası kuruluşun izleyeceği dava için emniyet çok sıkı önemler aldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.