Bugünkü
Takvim

Minik kalbi dayanamadı

Kalbindeki tümörle mücadele eden 1 yaşındaki Havva Nur'un yaşaması kalp nakline bağlıydı. Ancak küçük kız nakil beklerken hayatını kaybetti

Konya'da henüz 1 yaşında olan Havva Nur Canatay'ın küçük kalbi, nakil beklemeye dayanamadı. 5 yıl önce evlenen Ayşe Canatay (26), 1 yıl boyunca uygulanan ilaç tedavisi sonrası hamile kalarak Havva Nur isimli bir kız bebek dünyaya getirdi. Kalp tümörü rahatsızlığı olan bebek, daha 5 aylıkken ameliyat edildi. Ancak kalbindeki tümör, büyüdüğü için alınamadı. '

BAŞKA CANLAR YANMASIN'

Doktorlar bebeğin yaşamasının kalp nakline bağlı olduğunu söyledi. Havva Nur'un ailesi de nakil sırasına girdi. Ancak küçük kızın gücü tükendi. Talihsiz çocuk, iyileşeceği günün gelmesini beklerken hayatını kaybetti. Acılı ailesi, "İnsanlar organ bağışı konusunda duyarlı olsun. Başka canlar yanmasın" diye isyan etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.