Bugünkü
Takvim

Gül, ‘anne katili olmaktan’ kurtardı

Unutkan annesine bakamaz hale geldi... ‘Annemi boğmak istemiyorum’ deyince imdadına Cumhurbaşkanı Gül yetişti...

Ankara'da yaşayan Halit İyisezer, demas (unutkanlık) hastası 84 yaşındaki annesi Ayten İyisever'e bakmak için elinden geleni yaptı. Annesi üstünü çıkartıyor, evden kaçıyor ve kendisini yakmaya çalışıyordu. İyisezer, annesine baktığı için işine gidemiyordu. 4 çocuğundan 3'ü polis zoruyla koruma altına alınan, özürlü çocuğuna ise annesiyle birlikte bakan İyisever'in gücü tükendi.

DARÜLACEZE'YE YERLEŞTİ

25 Mart'ta Cumhurbaşkanlığı'na ait internet sayfasına bir mesaj bıraktı. Mesajda, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, "Artık gücüm kalmadı. Anama bakamıyorum. Dilerim ana katili olarak basında yer almam" diye yazdı. Ardından Cumhurbaşkanlığı devreye girdi ve annesi Darülaceze'ye yerleştirildi. İyisezer de kaybetmek üzere olduğu işine geri döndü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.