Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.05.2009 Gazete
ABONE OL

Cennette dehşet

Kuşadası’nda bir bankada 15 kişiyi rehin alan ‘Çilekeş’ soyguncu, korku dolu saatler yaşattı Bir çok rehinenin bayıldığı soygunda, 7 saat terör estiren saldırgan kıskıvrak yakalandı...

Aydın'ın turistik ilçesi Kuşadası'nda bir banka şubesinin önünde yaşanan hareketlilik herkesi korkuttu. Saat 10.30 sıralarında şubeye giden maskeli soyguncu, pompalı tüfekle havaya bir el ateş ettikten sonra "Bu bir soygundur" diye bağırarak içeri girdi. Şubedeki müşterilerin önce kamera şakası zannettiği olayda soyguncu, silahını başına dayadığı güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi. Kendisini "çilekeş" olarak tanıtan soyguncu, içerdeki 3'ü müşteri, 12'si banka çalışanı 15 kişiyi, rehin aldı. Daha sonra içerisinin görünmemesi için camları boyadı.

KREDİ KARTI BORCU İÇİN...

Polis, banka çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Gazetecilerin de bölgeye girmesine izin verilmedi. Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, polis otosundan "Talebini bildir. Kimseye zarar verilsini istemiyoruz. Etrafın sarıldı" diyerek, soyguncuyla irtibata geçmeye çalıştı. Anonslara cevap vermeyip, art arda 6 el havaya ateş eden ve adının Serkan Sağlam (28) olduğu öğrenilen soyguncu, fenalaşan Neriman Çoban ve Ayla Yereyakın'ı elleri bağlı olarak serbest bıraktı. Rehineler hastanedeki kontrolllerinin ardından ifadeleri için emniyete götürüldü. Sağlam'ın, soygunu kredi kartı borcu nedeniyle yaptığı öğrenildi.

LAKABI' SARI ATİLLA'

Gergin bekleyiş sürerken 3 polis, banka önünde soyguncu Sağlam'la irtibata geçmek için İzmir'den gelen polislere gazeteci süsü verdi. Gazeteci- polisin bankaya girmesinin ardından soyguncu 3 rehineyi daha serbest bıraktı. Dışarıdaki ekipler daha sonra bankaya operasyon düzenledi. Silahlı soyguncu etkisiz hale getirildi. 7 saat süren dehşetin ardından 'Sarı Atilla' lakaplı Serkan Sağlam emniyete götürüldü.