Bugünkü
Takvim

Yüksek gerilimde ölüm

Enerji nakil hatlarını yeraltına almak için elektrik direğine çıkan 3 işçi akıma kapıldı. Talihsiz işçiler feci şekilde can verdi.

Nevşehir'in Yeni Sanayi Sitesi'nde yüksek gerilim hatlarındaki çalışma sırasında feci bir olay yaşandı. MEDAŞ tarafından enerji nakil hatlarının yeraltına alınması çalışmalarını yürüten işçilerden Ali Sarıbıyık (26), Davut Demirci (23) ve İlan Ateş (25) yüksek gerilim akımına kapılarak 10 metre yükseklikten düştü. Vücutlarında ciddi yanıklar oluşan 3 işçi, hemen Nevşehir Şevki Atasagun Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Önce kurtarıldı ama
Nevşehir'e bir süre önce elektrik hatlarının yeraltına alınması çalışmaları için Kahramanmaraş'tan gelen 3 işçiden İlan Ateş ve Davut Demirci bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yapılan ilk müdahaleyle hayata döndürülen Ali Sarıbıyık da bir süre sonra hayatını kaybetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.