Bugünkü
Takvim

Tokat delisi oldular

ABONE OL
Sözün bittiği, sabrın tükendiği anlarda söylenen, "Tekdir ile uslanmayanın sonu kötektir" atasözü, İstanbul'da farklı bir şekilde hayata geçirildi. 10 kişilik öğrencilerden oluşan İspanyol grup, Beyoğlu'nda ilginç bir "savaş karşıtı eylem" düzenledi. Öğrenciler üzerlerine Türkçe, İngilizce ve İspanyolca, "Bana bir tokat at, sana 1 TL vereceğim" yazılı tişörtler giydi. Vatandaşlar ise gözleri bantla kapalı olan öğrencileri tokatlamak için adeta birbirleriyle yarıştı.

'BARIŞ İÇİN UĞRAŞIYORUZ'
Tokat atarken aynı zamanda stres de atan vatandaşlar, "Hem vuruyor hem de karşılığında para kazanıyoruz. Bu tür eylemleri destekliyoruz" diyerek memnuniyetlerini dile getirdi. İlginç eylemle barışa vurgu yaptıklarını ifade eden İspanyollar ise "Amacımız insanların streslerini atması. Biz sanat eğitimi alıyoruz ve insanlar savaşmasın diye uğraşıyoruz. İnsanlar bize deli muamelesi yapsa da biz barış için çabalıyoruz" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.