Bugünkü
Takvim

Eşitlikte İran'ın gerisindeyiz!

Dünya Ekonomik Forumu'nun dünya genelinde kadın- erkek arasındaki eşitsizliği ölçtüğü 205 sayfalık cinsel eşitsizlik araştırması, Türkiye'deki vahim tabloyu ortaya koydu. Raporda, İzlanda, Finlandiya ve Norveç kadın-erkek eşitliğinde dünyadaki en iyi örnek olarak öne çıktı. Türkiye ile Suudi Arabistan, Yemen ve Pakistan, cinsel eşitlikte son sıraları paylaştı. Türkiye kadın-erkek eşitliğinde 134 ülke içerisinde 129'uncu olurken Yunanistan 86, Ürdün 113, Suriye 121, İran ise 128'inci sırayla Türkiye'yi geride bıraktı. Kadınların okuma- yazma oranına bakıldığında da Türkiye 110'uncu sıraya yerleşti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.