Bugünkü
Takvim

350 bin doz yolda

ABONE OL
Sağlık Bakanlığı, ön kontrollerin olumlu çıkması üzerine, domuz gribi aşılarının 81 ile sevkıyatını başlattı. Bakanlık, aşının uygulama önceliğini de belirledi. Pandemi İzleme Bilim Kurulu'nun Dünya Sağlık Örgütü'nün tavsiyeleri doğrultusunda pandemik A(H1N1) gribi aşısının öncelikli olarak sağlık çalışanları ve Hacca gidecek olanlara yapılacağı ifade edildi. Açıklamada, "Yakın zamanda sonuçlanması beklenen son kontrollerden sonra aşı uygulamasına başlanacaktır" denildi. Bu arada Sağlık Bakanlığı, testi geçen 496 bin aşının 350 binini kullanacak. Bakanlık, geriye kalan 60 bin doz aşının isterlerse, Cumhurbaşkanlığı, başbakanlık ve genelkurmaya gönderilebileceğini açıkladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.