Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.10.2009 Gazete
ABONE OL

Etnik kavgaya 'cami' paravanı!

Endişe veren gerilimlerden biri de Edirne'de yaşandı. İpsala'nın Yeni Karpuzlu beldesine Van'dan gelen ve hamal olarak çalışan K.B., E.B., R.B. ve Ü.B. ile beldenin gençleri arasında, kızlara laf attıkları gerekçesiyle tartışma çıktı. Kavgaya dönüşen tartışmada, Enver Ökmen bıçaklandı. Bunun üzerine çok sayıda kişi toplanıp gençleri linç etmeye kalkıştı. 4 zanlı da Yeni Karpuzlu Cami'ne sığındı. İmam ve olay yerine gelen jandarma halkı yatıştırmaya çalışsa da etnik kavgaya dönüşen olay, yaklaşık 6 saat sürdü. Akşama doğru halk dağıldı, zanlılar jandarma kıyafetiyle camiden çıkartılıp gözaltına alındı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.