Bugünkü
Takvim

TOKİ'den vekil yuvası

TOKİ, lojmanların satılmasıyla çoğunluğu kirada oturan milletvekillerine Ankara İncek'te lüks konutlar yapacak

ABONE OL
314 METREKARELİK DAİRE
TOKİ tarafından Ankara İncek'te hazırlanan proje kapsamında toplam 10 bin 128 ev yapılacak. TOKİ bu evleri, lojmanlarının satılmasının ardından kiraya çıkmak zorunda kalan milletvekilleri için inşa edecek. Evler için eski ve yeni milletvekillerinin yanında vatandaşlar da başvurabilecek. Vekiller için yapılacak konutlar; daire, dubleks ve tripleks villa şeklinde olacak. Büyüklükleri ise net 99 ila 314 metrekare arasında değişecek.

120 AY VADELİ SATIŞLAR

Evlerin büyüklüklerine göre vekillerin ödeyeceği para da 170 bin ila 532 bin lira arasında olacak. Konutlardan satın almak isteyenlerden 20 bin lira ila 40 bin lira arasında değişen rakamlar arasında "başvuru bedeli" alınacak. Ödenecek peşinata göre vadeler de 60 ila 120 ay arasında değişecek. Konutların taksit tutarları ise en düşük aylık 565 bin, en yüksek ise 6 bin 209 lira olacak. Vekiller, en geç 4 Kasım'a kadar başvurularını yapacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.