Bugünkü
Takvim

Ölüm tetikçisi 'Paintball'

ABONE OL
İstanbul Kadıköy'de fotoğrafçı 19 yaşındaki Sercan Cömert, Ocak 2008'de, 'Adorium Indoor Paintball Arena'da arkadaşları ile Paintball oynarken kalp krizi geçirerek ölmüştü. Olayla ilgili yaklaşık 2 yıldan beri yürütülen soruşturma Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporla tamamlandı. Raporda Paintball (boyalı top) oyununun efor ve stres düzeyini arttırdığı ve bunun da Sercan'da mevcut kronik kalpdamar hastalığını tetiklediği belirtildi.

6 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Raporda, ayrıca sıkıştırılmış karbondioksit gazı ile çalışan tüfekler ile oynanan oyunda, salonda yeterli havalandırma yapılmamasının da hastalığa etki ettiği kaydedildi. Savcılık iş yerinin sahipleri İskender Tavukçuoğlu ile Feyzullah Toprak hakkında, "taksirle ölüme neden olmak" suçundan, 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.