Bugünkü
Takvim

Namus cinayetleri araştırması kitap oldu

ABONE OL
Dicle Üniversitesi sosyoloğu ve AK Parti'nin sürpriz MKYK üyesi Doç. Dr. Mazhar Bağlı tarafından hazırlanan "Töre ve Namus Cinayetleri" konulu araştırma, kitap oldu. İki yıl süren araştırmanın ardından hazırlanan kitap 2-3 ay sonra çıkacak. Yaklaşık 250 sayfa olması beklenen kitapta, töre ve namus adına annesi, ablası, kız kardeşi, yengesi ve kızını gözünü kırpmadan öldüren ve bu nedenle cezaevinde bulunan hükümlülerin anlatımları ve yaşam hikayelerine yer veriliyor. Baskıya verilen kitapta ayrıca töre ve namus cinayetlerinin felsefi ve sosyolojik boyutu da ele alınıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.