Bugünkü
Takvim

Kadınlar tetiğe bastı!

ABONE OL
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Şahin ile Umut Vakfı, önemli bir çalışmaya imza attı. Şahin, silahın eş rızası olmadan alınmayacağını öngören bir öneri paketi hazırladı. Eğer paket yasalaşırsa, silah bulundurmada eşlerin rızası aranacak. Buna göre, kadın, kocasının bunalıma girmesi, alkol kullanması ve güvenlik korkusu yaşaması durumunda Emniyet'e başvuracak. Ruhsatın geçici olarak durdurulmasını isteyebilecek.

KAMUSAL ALAN

Armağan silah kavramı da kanundan çıkartılacak. Bar, pavyon, gece kulübü, gibi alkollü içeceklerin tüketildiği toplu eğlence yerleri ile kamuya açık alanlarda silah bulundurulmayacak. Bu kapsam trafiği de içine alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.