Bugünkü
Takvim

Lunapark esnafı sıkıntıda

ABONE OL
Esnaf dediğin kimi zaman çocukları ve hep çocuk kalanları renklerle coşkularla bezeli dünyalara götürür. Lunapark esnafı bunlardan başta geleni sayılmaz mı? Bayramlarda fazla mesai yapan o rengahenk cümbüş sair günlere de peyderpey afacanlıkları yayar her yerde. Lunaparklar akıllara seza modülleri, bugi bugilerden atlıkarıncaya, kayık salıncaktan dönme dolaba, korku tünelinden komik aynalara ve daha pek çok şaşırtıcı bölüme bize ne çok şenlik heyecan katar düşünün hele. İşte bugün de bu devinimleri bize yaşatan adamlarla lunaparkçılarla konuştum yazdım. Esnaflar ve elbette burada yer alacaklar di mi ama.

Antakya'da ana bulvar üzerinde kurulu bir lunaparktayım. Her yer ana baba günü kalabalığında ama nedense burada seyreklik göze çarpıyor. Soruyorum lunapark çalışanlarına...
- Ne oldu çaptan mı düştünüz de ortalıkta az kişi var...
- Savaş Abi evlerde bilgisayarlar lunaparktan farksız.
- Nasıl yani...

- İnternete giren bin bir çeşit oyundan alıyor hevesini.
- Haa öyle diyorsun...
- Yetmezmiş gibi bir de internet kafeler var her sokakta.
- Haklısın...
- Eskiden de atari salonları vardı ama bu kadar yoğun değildi...
- Bayramda tatil günlerinde nasıl işler...
- Nispeten daha iyi oluyor ama yine de kurtarmıyor...
- Başka neye bağlıyorsun...
- Yer kiraları çok pahalı. İşçi ücretleri de öyle. Çok eleman gerektiriyor bu iş. Bakım onarım masrafları ağır. Elektrik giderleri ona keza...
- Vay vay...
- Zaten bir süre sonra modülleri değiştirmezsen beziyor bıkıyor millet. Ama hangi imkânla parayla değiştireceksin...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.