Bugünkü
Takvim

Torbalı, vergide 74 ili geride bıraktı

Türkiye'de kimileri vergi kaçırır, kimileri de boylarından büyük yatırımları ile vergi rekoru kırar. Tıpkı İzmir'in Torbalı ilçesi gibi. İzmir'in güneydoğusunda, 600'ün üzerinde KOBİ'ye ev sahipliği yapan Torbalı, krize rağmen devam eden sanayi cazibesiyle Ege'nin parlayan yıldızı oldu. Torbalı'da 2008 yılında tahakkuk eden 8 milyar 683 milyon 502 bin 300 TL verginin 8 milyar 632 milyon 177 bin 437 TL'si tahsil edildi. İlçe, 2008 yılında da vergi rakamları ile İstanbul, Ankara, Kocaeli, İzmir ve Bursa'dan sonra altıncı oldu.

3 BANKA ŞUBE AÇTI

Havaalanına ve limana yakınlığı nedeniyle sanayi kuruluşlarının tercih ettiği Torbalı, bankaların da dikkatini çekti, son bir yılda üç banka, ilçede şube açtı. Ticaret Odası Meclis Başkanı Abdulvahap Olgun Torbalı'da iş hacminin yüksek olmasının ve fabrika yoğunluğunun dikkatleri bu ilçeye çektiğini söymedi. Olgun, "Torbalı'nın yapısını muhafaza ederek sanayisini geliştirmesiyle, bu alanda marka olması hayal değil" dedi.

NEDEN TORBALI?
Havaalanına ve limana olan yakınlığı...
Sanayi alanında doğalgazın kullanılması...
Arazilerin çokluğu ve fiyatların uygun olması...
Aliağa Menderes Metro hattının ilçeye kadar uzatılacak olması...
Yoğun göç ile nüfusu 120 bine ulaşan ilçede personel sıkıntısı çekilmemesi..

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.