Bugünkü
Takvim

'Ceketini atıp hamile bırakan' müdüre tayin

ABONE OL
Çocuğu olmayan çalışanına kendince taktikler veren müdürü "dil belası" yaktı! Burdur'da Tarım İl Müdürlüğü'nde görevli şube müdürü V.S. (44) hakkında, aynı şubede çalışan ve çocuğu olmayan ziraat mühendisi F.B.'ye (27), "Siz çocuk yapmayı bilmiyorsunuz, kadının üzerine ceketimi koysam hamile kalır" ve "Nasıl tokalaşıyorsun benimle? Yeni gelinin şey tuttuğu gibi" dediği iddiasıyla soruşturma açıldı. Olay, Tarım İl Müdürlüğü'nde görev yapan ziraat mühendisi İ.I.'nın şikayeti üzerine ortaya çıktı. İ.I., Çiftçi Eğitim Şube Müdürü V.S.'nin, kadın mühendis F.B.'ye edep dışı sözler sarf ettiğini öne sürdü. Soruşturmayı yürüten Burdur Bayındırlık İl Müdürü Ramazan Turan ise şikayetçi ve tacize uğradığı iddia edilen ziraat mühendisi kadınlar ile tanıkların ifadelerini aldı.

DOĞU'YA GİDECEK
Ancak bu soruşturmadan bir sonuç çıkmadı. Şikayetçiler de bu kez Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na başvurdu. Bakanlık müfettişleri soruşturma sonunda tacizcilikle suçlanan V.S.'nin, Güneydoğu Bölgesi'ne tayinini istedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.