Bugünkü
Takvim

İstanbul trafiğine İDO çözümü!

İDO, TIR’lar için Ro-Ro taşımacılığına giriyor. Artık TIR’lar İDO tarafından şehir trafiğine sokulmadan gemilerle Bursa’ya taşınacak.

ABONE OL
İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi (İDO), vapur yatırımlarının ardından şimdi de Ro-Ro taşımacılığına girmek için kolları sıvadı. Vapur alımlarına devam eden İDO, Ro-Ro projesi kapsamında gemi sipariş edecek. Bu amaca yönelik olarak Tekirdağ, İstanbul ve Bursa'da özel iskeleler yapılacak.

4 yılda proje tamam
Projenin 4 yıl içerisinde tamamlanacağını açıklayan yetkililer, amacın şehir içerisindeki TIR'ların denizyolu ile Marmara'nın karşı tarafında geçirilmesi olduğunu açıkladı. Böylece proje hayata geçirildiği zaman, ikinci köprüdeki TIR yoğunluğu ortadan kalkacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.