Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.10.2009 Gazete
ABONE OL

3 bin katip aranıyor!

Eğer 2008 Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) girmiş , 70 ve üzeri puan almışsanız kulağınızı bize verin. Aldığımız duyumlara göre Adalet Bakanlığı sözleşmeli olarak 3 bin zabıt katibi alacak. Bununla ilgili çalışmalar bakanlık tarafından tamamlanmak üzere. Zabıt katibi olmak istiyorsanız en az lise veya dengi okul mezunu olmalı, MEB onaylı bilgisayar sertifikasına veya daktilo sertifikasına sahip olmalı ve 2008-KPSS'de 70 puan ve üzeri puan almış olmalısınız.

Önlisans mezunları da zabıt katibi olabilecek
Lisans mezunları ve önlisans mezunları da zabıt katibi sınavına başvurabilecek. Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilograf dersini başarı ile tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo ve bilgisayar sertifikası istenmeyecek.

Zabıt katibi için uygulamalı sınav

Adli ve idari yargıda mahkemelerde görev yapacak zabıt katipleri için sözlü ve uygulamalı sınav var. Bu sınav illerde adalet komisyonları tarafından gerçekleştirilecek. Uygulama sınavlarında size verilecek metinlerde daktilo veya bilgisayar vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız en az 90 kelime yazmanız istenecek. Atanmak istiyorsanız şimdiden hazırlanmaya başlayın. Bizden hatırlatması...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.