Bugünkü
Takvim

Öldüren fırsat eğitimi!

ABONE OL
Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde, bir askerin eline pimi çekilmiş el bombası vererek patlamasına ve 4 askerin şehit olmasına neden olduğu öne sürülen Piyade Teğmen Mehmet Tümer'in yargılanmasına başlandı. Sanık Tümer'in ifadesi tüyler ürpertti. Tümer, "İbrahim Öztürk nöbet sırasında uyurken yakalandı. Fırsat eğitimi kapsamında kendisine zimmetlenen bombanın ve diğer silahların önemini kavraması için pimi çekip bombayı verdim. Amacım bundan sonraki eğitiminde daha dikkatli olmasıydı. Elinin terlediği zaman diğer eline alabileceğini anlattım bunu kendim de yaparak gösterdim. Bu sırada bomba patladı. Amacım eğitimi tamamlamaktı" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.