Bugünkü
Takvim

İşsiz öğretmenin hazin sonu

ABONE OL
İşsizlik bir öğretmenin hayatına mal oldu. 3 yıl önce Gazi Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi'ni bitiren 27 yaşındaki İsmail Kızılok İstanbul'da öğretmenlik yapabilmek için başvuruda bulundu. İlk yıl Esenler'de, ikinci yıl ise Bağcılar'da bir okulda öğretmenlik yaptı. Bu yıl da ücretli öğretmenlik için başvuru yapan Kızılok, bir hafta önce olumsuz cevap aldı. Sürekli iş arayan fakat bulamayan Kızılok, bunalıma girdi. Ağabeyini arayarak "Benim cenazemi hastaneden alın" diyerek veda etti. Geçen yıl annesini kaybeden Kızılok, annesinin ölüm yıldönümünde Bayrampaşa'daki bir elektrik direğine çıkarak ölüme atladı.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.