Bugünkü
Takvim

Domuz gribi okulu tatil ettirdi

Ankara'da; Bilkent Üniversitesi bünyesinde bulunan Bilkent Laboratory ve İnternational School'da (BUPS İlköğretim Okulu), bir öğrencinin domuz gribine yakalanması üzerine eğitime bir gün ara verildi. Sağlık Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, "Ankara'da bir ilköğretim okulunda, yakın dönemde yurt dışı seyahatinden dönen öğrencilerle teması olan ve hastalık belirtileri ortaya çıkan bir öğrenciden alınan numunede pandemik A (H1N1) virüsü tespit edilmiştir" denildi. Açıklamada, öğrencinin genel durumunun iyi olduğu ve evinde izole edilerek tedavisine başlandığı kaydedildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.