Bugünkü
Takvim

Rekortmen zimmetci

Bir bankanın müdür yardımcısı olan kadın, tarihin zimmet rekorunu kırdı. 150 kişinin hesabını boşaltıp 20 milyon TL'yi zimmetine geçiren bankacının, öz amcasını bile dolandırdığı anlaşıldı

Hatay'da bir bankada müdür yardımcısı olan 32 yaşındaki S.Ç.B. adlı kadın, iddiaya göre yaklaşık 150 mevduat sahibinin bankaya yatırdığı paraları kendi hesabına geçirdi. Kişisel bilgisayarında hazırladığı program üzerinden mevduat sahiplerine sahte belge ve banka cüzdanı verdiği anlaşılan kadının bu sistemle yaklaşık 20 milyon TL'yi zimmetine geçirdiği anlaşıldı. Bu rakam Cumhuriyet tarihinin en büyük zimmeti olarak kayıtlara geçti. S.Ç.B.'nin zimmetine para geçirdiğinin ortaya çıkmaması için 5 yıldır izin kullanmadığı da öğrenildi.

Mağdurlar bankayı bastı

Aralarında işadamı amcası Mehmet B.'nin de yer aldığı 150 kişinin hesaplarını boşaltarak kendi hesabına aktardığı ortaya çıkan S.Ç.B.'nin paraları borsada kaybettiği de iddia edildi. Banka müfetişlerinin olaya el koymasının ardından hakkında soruşturma başlatılan S.Ç.B., 1 gün ortadan kaybolduktan sonra polise teslim oldu. Tutuklanan S.Ç.B.'nin susma hakkını kullandığı öğrenildi. Olayı haber alan yaklaşık 50 mevduat sahibi ise şubeyi bastı. Öfkeli alacaklılar, "Asıl suçlu banka. Banka nasıl olur da çalışanını denetlemez! Bunun hesabını verin" diye bağırdı. Kalabalık, saatler sonra polis tarafından bankadan uzaklaştırıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.