Bugünkü
Takvim

Huzur kaçıran Bilge

Bilge Köyü mağdurlarının Kırklareli'ne yerleştirileceğini duyan yöre halkı, karara tepki göterdi. Vatandaşlar, 'Evimizi barkımızı satar gideriz' dedi...

ABONE OL
Mardin'in Bilge Köyü'nde yaşanan ve 44 kişinin öldüğü katliamın yankıları hala devam ediyor. Devlet, korkunç cinayeti işleyen zanlıların akrabaları için harekete geçerken, yeni bir tartışmanın fitili de yakıldı. Zanlı yakınlarının Kırklareli'ye yerleştirileceği haberleri, bölge halkının tepkisine yol açtı. Katliam mağdurları için alınan dairelerin bulunduğu sitenin yöneticisi Sıtkı Kaya, karara tepki gösterdi.

'HUZURUMUZ KALMADI...'

Kaya, "Böyle bir şey istemiyoruz. İşadamları müteahhitler şu an bir adım geri atmış vaziyette. Eğer söz konusu kişiler buraya gelirse birçok kişi taşınacaktır" dedi. Mahalle muhtarı Rahmi Kıtdağ da halkın huzurunun kaçtığını söyledi. Kırklareli Valiliği ise söz konusu haberlere karşın sessizliğini koruyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.