Bugünkü
Takvim

Bir kilitli çocuk dramı da Mersin'de yaşandı

Adana'da annelerinin eve kilitlemek zorunda kaldığı zihinsel engelli 3 kızın yaşadığı dramın benzeri Mersin'de ortaya çıktı İş aramaya çıkan annenin kilitlediği 5 çocuğu polis kurtardı...

Ev hanımı Zeliha Ersoy, kaporta ustası eşi Murat Ersoy'dan kendisine sürekli şiddet uyguladığı için şikayetçi oldu. Geçen ay sonuçlanan davada, Murat Ersoy'a 3 ay evden uzaklaştırma cezası verildi. Eşinin hiçbir maddi yardımda bulunmaması üzerine 5 çocuğuyla çaresiz kalan Zeliha Ersoy, evinden ayrılmak zorunda kaldı. Elektriği ve suyu bulunmayan bir binada yaşam savaşı veren Zeliha Ersoy, iş bulmak amacıyla çocukları 11 yaşındaki Ayşe Nur, 9 yaşındaki Caner, 7 yaşındaki Ferhat, 2 yaşındaki Fuat ve 1 yaşındaki Hakan Ersoy'u eve kilitleyerek dışarı çıktı. Annelerinin dönmemesi üzerine çocuklardan Fuat çatıya çıkarak ağlamaya başladı. Çatıda çocuğu gören çevredekiler polise haber verdi. Gelen polis ekibi, kilitli kapıyı kırarak içeri girdiğinde, açlıktan ve susuzluktan bitkin haldeki 5 kardeşle karşılaştı. Polisler, karakola götürdükleri çocuklara yiyecek verdi.

Anne serbest kaldı
Evde çocuklarını bulamayan Zeliha Ersoy, başvurmak için gittiği karakolda çocuklarıyla karşılaştı. İfadesi alınan Zeliha Ersoy'a çocuklar teslim edilmedi ve hakkında onları 'ölüme terk etmek' suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Çocuklar da devlet korumasına alınıp, Çocuk Yuvası'na teslim edildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.