Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.07.2009 Gazete
ABONE OL

Elif'in hayatını çaldılar

Dolandırıcılar şimdi de küçük Elif'in umutlarına göz dikti. Sahtekarların kanser hastası kızın adını kullanarak para topladığı ortaya çıktı

İstabul'da yaşanan bir dolandırıcılık hikayesi herkese, "İnsanlık ölmüş" dedirtti. Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın adına bir yarışma programında yarışarak 100 bin TL kazandığı kanser hastası Elif'in 'umutları'ndan faydalanmak isteyen bir çetenin küçük kızın adını kullanarak para topladığı ortaya çıktı. Çete önce ailenin evine giderek talihsiz anneyi "Kızınıza yardım edeceğiz" diyerek kandırarak, tüm raporlar ile kimlik bilgilerini aldı. Baba Şaban Okur, eşinden raporları alan kişilerin kendi adlarına para topladığını öğrenince şok oldu.

Babaya telefon yağdı
Türkiye'nin birçok ilinden Şaban Okur'u arayan hayırseverler, Elif için yardım toplayan kişilere para verdiklerini, o paraların ellerine geçip geçmediğini sordu. Baba Okur önce çete üyelerini kendi imkanlarıyla bulmaya çalıştı. Ancak başarılı olamayınca polise durumu bildirdi. Elif'i sırtında taşıyarak hastaneye götüren fedakar baba, "Elif, doktorlar uyguladıkları ışın tedavisiyle vücuduna yayılan 4 tümörden kurtuldu sayılır. Elif adına para isteyenlere kimse para vermesin. Polis bu kötü niyetli adamları yakalayacak" diye konuştu.

'Benim paraya ihtiyacım yok'
Doktorların çok sevdiği Elif de, "Çok mutluyum hem Cem Yılmaz'ı gördüm hem televizyona çıktım. Bu beni çok mutlu etti. Cem Yılmaz beni çok sevdi. Onun ve Acun Ilıcalı'nın sayesinde tedavimi daha iyi oldum. Benim adımı kullanarak para toplayanlar umarım vazgeçerler" şeklinde konuştu.