Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bağlantı yolları havadan görüntülendi

Avrupa ile Asya kıtalarını birbirine bağlayan, Cumhuriyet tarihinin en önemli projelerinden Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bağlantı yollarında çalışmalar hız kazandı. Köprünün bağlantı yollarıyla 26 Ağustos'ta açılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bittiğinde dünyanın en geniş köprüsü unvanını alacak Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında İstanbul'a inşa edilen 3. Boğaz Köprüsü, toplamda 8 şeritli olacak.

26 AĞUSTOS'TA AÇILACAK

İstanbul'daki transit trafik yükünün hafifletilmesi, araçların şehir içi trafiğine girmeden erişim kontrollü, yüksek standartlı, kesintisiz, emniyetli ve konforlu bir yol ile zamandan tasarruf edilerek transit geçişin sağlanması, diğer ulaşım modları ile entegrasyonun sağlanmasıyla İstanbul şehir içi trafiğinde yaşanan yoğunluğun azaltılması, yoğun trafikten kaynaklanan hava kirliliği ve çevre sorunlarının ortadan kaldırılması öngörülüyor.

Köprünün 120 kilometre uzunluğundaki otoyol ve bağlantı yolları ile beraber 26 Ağustos'ta açılışının yapılması planlanıyor. Projenin bu tarihte hizmete açılması konusunda herhangi bir sıkıntı görülmüyor.

Kuzey Marmara Otoyolu Projesinin devamı olan 169 kilometre uzunluğundaki Kurtköy-Akyazı ve 88 kilometre uzunluğundaki Kınalı-Odayeri kesimleri için yapılan ihaleler sonuçlanmış, kazanan konsorsiyumlar açıklanmıştı. Yap-işlet-devret modeli çerçevesinde yapılacak yolların giderleri, işi üstlenecek firmalara ait bulunuyor.

DİĞER GALERİLER