Taksim'deki bombalı saldırıdan yeni fotoğraflar

YARIŞMA İÇİN SANAT FOTOĞRAFI ÇEKMEYE GİTTİ, TAKSİM'DEKİ DEHŞETE TANIKLIK ETTİ

Bursalı bir fotoğraf sanatçısı, yarışmaya katılmak için gittiği Taksim'de, yaşanan kanlı terör eylemini kare kare görüntüledi.

Tarihi ana tanıklık eden fotoğrafçı Ahmet Çetin, "Gördüklerimin etkisinden halen kurtulmuş değilim" dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlediği fotoğraf yarışması için İstanbul'a giden Bursalı fotoğraf sanatçısı Ahmet Çetin (45), tarihi ana tanıklık etti.

Yaşanan dehşeti kare kare fotoğraflayan Çetin, "Yaşanan büyük patlama sesinin ardından ortalık silah sesleriyle inlemeye başladı. Bir taraftar bağıranlar, bir taraftan yardım isteyen polis ve vatandaşlarla ortalık kan gölüne göndü.

'Dikkat, canlı bomba' diye bağıranlar oldu. Meydan, mahşer yeri gibiydi. Gördüklerim karşısında hala şoktayım" diye konuştu.

Sanatçı Ahmet Çetin, "Kaldığım otelden alışveriş için Taksim Meydanı'na inecektim. Denizdeki ters ışık gözüme çarptı. iki yük gemisinin yan yana gelmesi için yarım saat geçti. Bunları çekmeye çalışırken patlama yaşandı. O iki yük gemisi olmasa, belki ben de şu anda hastanede yaralı ya da ölmüş olabilirdim" diye konuştu.

DİĞER GALERİLER