Memurun hayatı değişiyor

Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı sona erdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda gerçekleşen ve Bakan Faruk Çelik'in başkanlığını yaptığı toplantı yaklaşık 4,5 saat sürdü.
Bakan Çelik, konfederasyon başkanlarının konuşmaların ardından, ağustos ayında memur sendikaları ile hükümet arasında yürütülecek toplu sözleşme görüşmelerine şu anda gündemde olan konuların taşınmaması ve o zamana kadar bu konuların çözüme kavuşturulması yönünde talepler olduğunu belirterek, şunları söyledi:
''Bu başlıklardan ağustosa taşınacaklar olacak, yenileri de ilave olacak. Bu bir süreç. Toplu sözleşmeye konu olan konular çözüldü, toplu sözleşmeye konu olmayan ve çözülemeyen konular ağustosta ele alınmayacak diye bir şey yok. Onlar da yine ağustosta değerlendirilecek.''
Toplu sözleşmeye ilişkin süreçlerin çok daha anlamlı, çok daha verimli geçeceğine inandığını ifade eden Çelik, toplu sözleşme sürecinde alınan kararların yüzde 90 oranında uygulandığını dile getirdi.
Çelik, uygulanmayanlar konuların ise yasal değişiklik gerektirenler olduğuna işaret ederek, bununla ilgili çalışmaların taraflara takdim edileceğini bildirdi.
DİĞER GALERİLER