Mehmetçik sınırda böyle bayramlaştı

Şemdinli ilçesinde bulunan 2071 rakımlı Gomane Tepe Kışlası'ndaki Mehmetçik bayram sevinci yaşadı.

BİRLİKTE BAYRAM NAMAZINI KILDILAR
Türkiye- Irak - İran sınırı kesişim noktasında bulunan Gomane Tepe Kışlası'nda görev yapan askerler bayram sevinci yaşadı. Bayram namazı için askerler kışlada bulunan mescide geldi.

"ASKERİN EVİ KIŞLASIDIR"
Gomane Kışlası Tabur Komutanı Piyade Yarbay Selim Serdar Çam, askerlere hitaben yaptığı konuşmada, "Askerin ailesi silah arkadaşları, evi ise kışlasıdır" diyerek bu bayramı askerleriyle birlikte geçirmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. Kışladaki komutanlar ve askerler birbirleriyle sarılarak bayramlaşırken, Mehmetçiklere bayram şekeri ve kolonya ikramında bulunuldu.

Bayram namazı sırasında, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan bayram hutbesi okundu, ardından da şehitler için dua edildi. Daha sonra askerler, içtima alanına giderek bayram törenine katıldı.

TEBRİK KARTLARI ASKERLERİ DUYGULANDIRDI
Komutanlar ve askerler daha sonra yemekhanede bayram için hazırlanan özel bayram kahvaltısını birlikte yaptı. Kahvaltı sırasında Gomane Kışlası Bölük Komutanı Piyade Üsteğmen Arda Görkem Yatağan, Türkiye'nin dört bir yanından vatandaşların yazdığı ve PTT aracılığıyla gönderilen bayram tebrik kartları askerlere dağıttı.

DİĞER GALERİLER