İstanbul'un ilçe ilçe deprem raporu

İstanbul'un ilçe ilçe deprem raporu
Türkiye’yi yasa boğan 7,2’lik Van depreminin yaraları sarılırken tüm Türkiye’nin korkulu rüyası olan ‘Büyük İstanbul Depremi’ için hazırlıklar sürüyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Seçimi kaybederim insanımı kaybetmem” sözleriyle başlattığı deprem seferberliği için gerekli olan yasal düzenlemeler hazırlanırken İstanbul’un farklı partilere mensup 39 belediye başkanı ilçelerindeki deprem gerçeğini mercek altına aldı.
İstanbul'un ilçe ilçe deprem raporu
ARNAVUTKÖY Arnavuktöy Belediyesi Ahmet Haşim Baltacı: Bulunduğumuz yer en dayanıklı bölgelerden biri. Ama maalesef plansız olduğu dönemlerde keyfi yapılaşmaya sahne olmuş. Her binaya gidip bir tespit yapmış değiliz. Ama Arnavutköy’de yüzde 35 dolayında risk var. Bölgemizde imar artışı olmuyor çünkü su havzasındayız.
İstanbul'un ilçe ilçe deprem raporu
KADIKÖY Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk: Kadıköy’de pek çok semtte yasal olarak yapılmış ama zamanla yıpranmış binalarımızın yüzde 40’ından fazlası depreme dayanıksız. Hazır beton kullanılmadan önce yapılmış bu binalar için kentsel dönüşüm şart. Yaşlı binanın yenilenmesi için, kat hakkı verilmesi lazım.
İstanbul'un ilçe ilçe deprem raporu
BAHÇELİEVLER Bahçelievler Belediyesi Osman Develioğlu: İlçemizde 23 bin bina var. 2004 yılından beri Bahçelievler’de hiç kaçak bina yapılmadı. Bu zaman zarfında 3 bin binayı kentsel dönüşüm ile kazandık. Depremde ne kadar binanın hasar göreceği tekniktir. Büyükşehir’in bir çalışması var, neticelenmesini bekliyoruz.
İstanbul'un ilçe ilçe deprem raporu
BAKIRKÖY Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen: 2004’ten beri ruhsatsız kaçak bina yok. 6 sıkıntılı bina vardı onlar da yıkıldı. Bakırköy eski bir yerleşim yri olduğu için bina stoku çok eskidi. 30-40-50 yıllık binalar çok fazla. İmar değişikliği istiyoruz. Mevcut binalara birer ikişer kat fazla verilsin ve yenilensin.
DİĞER GALERİLER