Eğitimini tamamlayan subay adayları sahaya iniyor

İzmir'de dört haftalık intibak eğitimini tamamlayan 4'ü kadın, 436 subay adayı için yemin töreni düzenlendi.

Foça ilçesindeki Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda gerçekleştirilen törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından, 398'i jandarma, 38'i sahil güvenlik subay adayı öğrenci, ant içti.

Yemin eden subay adaylarından Bilgehan Ceylan, törende yaptığı konuşmada, 436 arkadaşıyla subay olmanın gururunu ve heyecanını yaşadığını belirterek, "Dört hafta önce kapısında girdiğimiz bu kutsal ocakta, komutanlarımızın gece gündüz büyük azim ve gayretleriyle birlik ve beraberlik duygusunu öğrenip, adeta çelikten bir yumruk olan jandarma ve sahil güvenlik personeli olarak halka hizmeti, mesleğimizin gereklerini ve önemini kavradık." dedi.

Kendilerine emanet edilen Vatan ve milletin namusları ve şerefleri gibi koruyacaklarını bildiren Ceylan, "Bizler Çanakkale, Sakarya ve Kocatepe'ye gidenleri izindeyiz. Artık görev sırası bizde sakın üzülmeyin. Bizler Anadolu'nun evlatları olarak sadece sizin değil, her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış bu vatanın evladıyız. Bunda sonra sadece toprak parçası değil, kimliğimiz, kişiliğimiz ve ruhumuz olacaktır." ifadesini kullandı.

Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar da konuşmasında, yemin ederek mesleğe ilk adımlarını atan subay adaylarının gerektiğinde canlarını vatan, millet ve cumhuriyet için seve seve feda edeceklerine dikkati çekerek, şunları söyledi:

DİĞER GALERİLER