Dicle'de terör örgütü PKK'ya ağır darbe

Diyarbakır'ın Dicle İlçesi kırsalında PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlenen ve 2 gün süren operasyonlarda, örgütün kış mevsiminde kullandığı mağara, sığınak ve barınaklar imha edilirken, örgüt mezarlığı girişi ve etrafındaki kaçak yapılar yıktırıldı.

Teröristlerin yola döşediği çok sayıda patlayıcı bulunarak imha edildi. Çıkan çatışmalarda 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirilirken, bunlardan birinin örgütün bombacısı olduğu belirtildi. Mağara ve sığınaklarda çok sayıda örgütsel döküman, mühimmat ve yaşam malzemesi bulundu.

Diyarbakır Valiliği, Dicle İlçesi ile Elazığ'ın Arıcak İlçesi arasında bulunan Görüse Dağı kesimde PKK'lı teröristlere yönelik 5-7 Kasım tarihleri arasında düzenlenen operasyonların sonuçlarını açıkladı.

Açıklamada, operasyonun, öncelikle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve güven ortamının devam ettirilmesine yönelik yapıldığı belirtilerek, şöyle denildi:

"Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından; öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, vatandaşlarımızın her türlü terör eylemlerinden korunması maksadıyla, emniyet ve asayişi temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbir alınmaktadır.

DİĞER GALERİLER