DBP'li belediyelerden PKK'ya destek

Kırsaldaki saldırılarını şehirlere taşıyan terör örgütü PKK'ya Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde yerel yönetimlerde etkin konumdaki DBP'li belediyeler de destek verdi.

PKK'lı teröristlerin güvenlik güçlerine ve sivillere yönelik başlattığı saldırıların ardından terör örgütünün talimatıyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde HDP ve DBP teşkilatlarınca uygulanmak istenen sözde "öz yönetim" oyununa DBP'li belediyeler de destek vermek için harekete geçti.

Teröristler, bölgedeki bazı il ve ilçelerde gerçekleştirdikleri saldırılarda güvenlik güçlerinin geçişini engellemek amacıyla, bazı belediyelerin de desteğiyle yollara çukur kazıp barikat kurdu, patlayıcı tuzakladı.

Sözde "öz yönetim" ilan eden bazı DBP'li belediyelerin saldırı hazırlığındaki teröristlere yardımları ile terör örgütü PKK'ya destek veren eylem ve söylemler sebebiyle birçok belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve çalışanı hakkında işlem başlatıldı.

Teröristlerin cenazelerine katılan, söylem ve eylemleriyle "terör örgütü PKK'nın yanında" görüntü sergilemekten kaçınmayan belediye başkanlarından 6'sı tutuklanırken, bazıları ise görevden uzaklaştırıldı.

DİĞER GALERİLER