Çelişki Zaman'ı!

İki gündür Hidayet Karaca'nın kendisini tutuklayan hakimlere tazminat davası açmasını haber yapan Gülen medyasının, 2009 yılında kendisini tutuklayan hakimlere dava açan Prof. Mehmet Haberal'ı yargı dokunulmazlığına müdahale ettiği gerekçesiyle yerden yere vurduğu ortaya çıktı.

Tahşiye kumpasındaki rolü nedeniyle tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca 6. Sulh Ceza hakimlerine 40'ar bin lira tazminat davası açtı. İki aydır cezaevinde bulunan Hidayet Karaca, aynı zamanda Bugün gazetesi yazarı olan Avukatı Gültekin Avcı aracılığıyla dava dilekçesini dün yetkili mahkemeye teslim etti.

İki gündür Paralel yapının sosyal medyadaki tetikçileri ve tetikçi haber siteleri tarafından bu şikayet dilekçesi büyük başlıklarla haberleştiriliyor. Hidayet Karaca'nın kendisini tutuklayan hakimler hakkında açtığı tazminat davası Zaman, Bugün, Taraf ve Millet gazetelerinde geniş olarak yer aldı.

Oysa aynı medya grubu 2009 yılında Paralel yargı tarafından tutuklanan Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Mehmet Haberal'in kendisini tutuklayan 9 hakim hakkında açmış olduğu tazminat davasını hukuksuz bularak yerden yere vurmuştu. Günlerce Haberal'in açtığı tazminat davasını yargı bağımsızlığına ve kürsü dokunulmazlığına vurulmuş büyük bir darbe olduğunu iddia ederek saldırıya geçen Gülen medyası, Yargıtay'ın tazminat davasını onamasıyla birlikte hakimler için açılan yardım kampanyasına da destek vermişti.

HİDAYET KARACA'NIN AVUKATI GÜLTEKİN AVCI O GÜN NE DEMİŞTİ?

Hidayet Karaca'nın avukatı Gültekin Avcı ise 8 Kasım 2010 tarihinde Bugün Gazetesi'nde yazdığı " 79 yıllık içtihatla ceza hakimliğini bitiremezsiniz" başlıklı yazısında Haberal'in hakimler için açtığı davanın hukuksuz olduğunu söylüyor ve ekliyordu:

DİĞER GALERİLER