Ronaldo çelimsiz bir çocuktan, 'Hulk'a nasıl dönüştü?

Real Madrid, Şampiyonlar Ligi'nde Juventus'u Ronaldo'nun son dakika golüyle elerken, Portekizlinin gol sonrası yaşadığı sevinç sırasında sergilediği 'kas gösterisi' dikkatlerden kaçmadı.

Futbol piyasasına çıktığı günlerde çelimsiz bir genç olan Ronaldo aradan geçen yıllar içerisinde adeta bir insanüstü canlıya dönüştü. Kas kütlesini artıran ve dünyanın en güçlü futbolcularından birisi olan Ronaldo'nun bunu nasıl başardığını anlamak ise zor değil. Şifresi belli: Sıkı çalışmak, doğru beslenmek, düzenli bir hayat yaşamak ve uykudan ödün vermemek!

İşte Ronaldo'yu çelimsiz çocuktan, 'Hulk'a dönüştüren sağlayan 3 ana madde...

ANTRENMANLAR

Olası sakatlıkları engellemek için ısınmayla başlıyor. Açma-germa ve kardiyo ısınma hareketlerini birkaç tur tekrarlıyor. Bu ısınmalar spor salonunda koşu bandına çıkmak ya da bisikletle pedal çevirmek de olabiliyor bazen.

Ronaldo'nun eğitimleri koşma, kürek çekme ve ağırlıklar gibi kardiyovasküler eğitimler arasında bölünmüş durumda. Bunları karıştırıyor. Çalışmalarında vücudunun tüm alanlarını hedefliyor. Egzersizlerinin vücudunun dayanıklılığını artırması ve denge sağlamasına odaklanıyor.

Patlamalı koşular için çok fazla sprint idmanı yapıyor. Spor salonundaysa kısa mesafeli, sahadaysa uzun mesafeli koşular yapıyor. Bunu her antrenmanına mutlaka ekliyor.

Ronaldo'nun çalışma alanı sadece takımla beraber yaptığı idmanlar ya da kulüp tesislerindeki fitness salonları değil. Sabah uyandığında yatağında mekik çekiyor ve karın kaslarını hareketlendirmeden yataktan çıkmıyor.

DOĞRU BESLENME

Uzmanlar, iyi bir antrenman programınız olsa bile doğru beslenmezseniz yaptıklarınızın eksik kalacağını söyler. Ronaldo da idmanları kadar beslenmesine de çok dikkat ediyor ve uyku saatleriyle birlikte en çok önemsediği şey.

DİĞER GALERİLER