Hıncal Uluç: "Terim'e güveniyorum"

İki hafta önce "Herkes herkesi yenebilir, fikstür yorumları anlamsız" demiştiniz. Galatasaray, Gençlerbirliği'ne yenildi, Medipol Başakşehir'i yendi. Kalan fikstür için ne diyebiliriz peki son 5 hafta için?
Fikstür konusunda söylediklerime değil, geçen hafta köşemde yazdıklarıma bak esas. Başlığım neydi? "Şimdi şampiyon olabilirler!." Galatasaray'ın Gençlerbirliği yenilgisi sonrası bunun şok etkisi yaratacağını söylemiştim. Bu hafta da Galatasaray, Başakşehir'i yendi. Dersini iyi çalışıp geleceksin! (Gülüyor) *

Bu hafta Manchester City şampiyon oldu, PSG rakibine 7 atarak şampiyon oldu, PSV aynı şekilde... Bir tek çekişme burada kaldı.
Ne güzel işte... Şimdi İngilizler gibi Fransızlar gibi sırt üstü yatacağımıza birbirinden kritik 5 hafta izleyeceğiz. Her hafta çok şeyler değişebilir.

Fenerbahçe'nin bile şampiyonluk şansı var. Şampiyonlar Ligi şansı ayrı, şampiyonluk şansı da var. Galatasaray'ın şampiyonluğu benim tahminim... Tahminler doğru çıkacak diye bir kural olsaydı hiçbir spor dalının heyecanı kalmazdı.

Senin başka tahminin başka olur, benimki başka olur. Herkesin birbirinin fikrine saygısının olması lazım... Ben Gençlerbirliği yenilgisi şok olacak dedim, benim Fatih Terim'e güvenim tam.

Terim'i sene başından beri en çok eleştiren kişiyim ben. "Yanlış 11 çıkarıyor, yanlış müdahalelerde bulunuyor, maçı okuyamıyor" diye... Gençlerbirliği maçı tokat oldu diye düşünüp, "Bu tokat oldu, eski Fatih Terim olur, o da bu takımı şampiyon yapar" dedim. *

DİĞER GALERİLER