Dünyanın en zengin insanı ama bulaşık yıkıyor! İşte Jeff Bezos!

Çok zengin olsaydınız kendi bulaşığınızı kendiniz yıkar mıydınız? Amazon'un sahibi Jeff Bezos'un serveti bugüne kadar kimsenin sahip olamadığı rakamlara ulaştı. 150 milyar doları aşan serveti var ama hala bulaşıkları kendisi yıkıyor! Kahvaltıda ahtapot yemeyi seven Bezos'un çok ilginç kuralları var! Milyar dolarlarınız olsa siz nasıl yaşardınız hayatı?

İnternet alışveriş devi Amazon'un hisselerindeki artışla birlikte şirketin kurucusu Jeff Bezos, önceki gün yalnızca birkaç saatte 1.2 milyar dolar (6 milyar lira) kazandı. Servetini son 2 yılda 2'ye katlayan Bezos dünyanın zengin insanı. Kişisel serveti 150 milyar dolara (725 milyar lira) ulaşan Bezos, en zenginler listesinde 2'nci sıraya gerileyen Microsoft'un sahibi Bill Gates'e 55 milyar dolar fark attı.

1964 doğumlu Bezos'un 1995'te kurduğu Amazon, açıldığı gün sadece 6 sipariş almıştı. Günlük sipariş sayısı 2018'de 2 milyona ulaştı. Serveti ne olursa olsun, Bezos'un günlük yaşamındaki rutini ise hiç değişmiyor.

Dünyanın en zengin adamının günlük rutini özetle şöyle:

Bezos, sabahları vücudu ne zaman isterse o zaman uyanıyor. Asla alarm kurmuyor, kimse de gelip onu uyandırmıyor. En az 8 saat uyuyor.

AİLE ÖNEMLİ!

Çalışkanlığı ile biliniyor ancak ailesine vakit ayırmaktan taviz vermiyor. Güne mutlaka roman yazarı olan karısı MacKenzie Bezos ile kahvaltı yaparak başlıyor. Öğlene kadar zamanını çocuklarına ayırıyor.

KAHVALTIDA AHTAPOT YİYOR

Bezos'un kahvaltı anlayışı da biraz farklı. Favori mönüsü şöyle;

Patatesli ahtapot, sarımsaklı yoğurt, pastırma ve yumurta.

Toplantılarını öğleden sonra yapıyor. Zaten toplantı seven biri değil. Amazon'un diğer ortakları ile yılda en fazla 5 saat görüşüyor. '2 pizza' kuralından vazgeçmiyor. Yani 2 pizzanın doyurabileceğinden daha fazla kişinin olduğu toplantılara katılmıyor.

DİĞER GALERİLER