Burak Hakkı: İlk başlarda oyunculuğum sıfırdı


atv’de yayınlanacak Kızım Neredeisimli dizide sıradışı bir polisi canlandıracak olan Burak Hakkı, mankenlikten jönlüğe geçiş hikâyesini anlattı. Yıllardır Sema Şimşek’le evli olan yakışıklı oyuncu, "Çocuk evlilikte birçok şeyi değiştiriyor" diyor.

 

Türk dizilerinin yurtdışında, özellikle de Ortadoğu’da ortalığı kasıp kavurmasına alıştık. Ama Burak Hakkı, Ortadoğu’yu değil, Yunanistan’ı fetheden isimlerden...

 

Dudaktan Kalbe dizisindeki rolü için geçenlerde Yunanistan’a davet edilen ve limüzinlerle karşılanıp, en iyi otelin kral dairesinde konaklayarak adeta ‘star’ muamelesi gören Hakkı, önümüzdeki günlerde de atv’de yayınlanacak, Kızım Nerede isimli diziyle tekrar gündeme oturmaya hazırlanıyor. Burak Hakkı’yla mankenlikten oyunculuğa uzanan hikâyesini konuşmak için sözleştiğimizde, fotoğrafları tanıdığı bir isme çektirmeye karar verdik.

 

Eski manken Serdar Önal da teklifimize hiç düşünmeden “Evet,” dedi ve Bodrum tatilini yarıda kesip Belgrad Ormanı’na çekime geldi.

 

- Sizin kuşak; Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu, Mehmet Akif Alakurt gibi best model ekolünden gelen erkekler, televizyonun jön kategorisini doldurdu. Kadın mankenler bunu neden başaramadı?

- Enerjiye inanır mısınız? Benim mankenlikten çok yakın arkadaşlarımı sayayım; Kenan, Kıvanç, Mehmet Akif, Berk... Bu manken arkadaşların hepsi, ya üniversite mezunu, ya iki ya da üç dil biliyor. Erkekler bir yandan üniversitede okurken, bir yandan mankenlik yaptı, okul harçlıklarını çıkardı; ruhlarını, egolarını tatmin etmek için mankenlik yaptı. Kıvanç, Adana’dan geldiğinde, annesiyle beraber modelliğe çıkıyordu, Kenan’ın ilk işlerinde beraberdik. Hepimiz birbirimize destek olduk. Bizde böyle birbirine saygı vardı, kızlarda ise durum farklıydı. Biz 20’li yaşlarda modelliğe başlarken onlar, 16-17 yaşlarında, liseyi bitirmeden, şöhreti ve parayı tanıyor, farklı ortamlar içine giriyorlardı. Erkekler tam tersi daha kültürlü, oturaklı geldi. Televizyonu seçenler de mankenlikte nasıl disiplinliyse, oyunculukta da öyle devam etti. Bizde ilk Kenan başladı ve örnek oldu. Mankenlik ömür boyu yapılacak bir meslek değil.

 

DİĞER GALERİLER