Baş ağrısı için 10 doğal çözüm

Günlük yaşantıyı olumsuz etkileyen baş ağrısı, kimi zaman çok şiddetli kimi zaman ise daha hafif olabiliyor. İlaç almak yerine baş ağrısını geçirecek doğal çözümler bulmak sağlık için de çok daha iyidir. İşte sizler için derlediğimiz baş ağrısına iyi gelen doğal yollar…

Kronikleşen baş ağrıları için mutlaka doktor muayenesi olunması gerekir. Normal baş ağrılarını ise ilaçsız da geçirmek mümkündür. Peki baş ağrısından nasıl kurtulunur? Sık sık baş ağrısı yaşayanlar ne yapmalılar?

GALERİ DEVAM EDİYOR

Lavanta

Sakinleştirici ve mutluluk verici etkisiyle bilinen lavanta baş ağrısı için oldukça etkilidir. Lavanta kokusu baş ağrısı ve migren belirtilerini en aza indirir. Özellikle stres kaynaklı baş ağrıları için bir bardak suya lavanta yağı damlatarak bu karışımı koklamak iyi gelecektir.

Nane-limon

Ferahlatan ve gerginliği alan özelliğiyle dikkat çeken nane-limon karışımı hazırlayın. Temiz bir bezi bu suda ıslatın, sıktıktan sonra alnınıza koyun ve bekletin. Bu işlemi sık sık tekrarlayabilirsiniz. Diğer bir öneri ise nane yağını koklamak olacaktır.

Zencefil

Ağrı kesici özelliği bulunan zencefil tercih edilecekler arasındadır. Özellikle zencefil çayı tüketmek baş ağrısını oldukça hafifletecektir. Zencefilin vücut üzerinde de çok faydalı ve olumlu etkileri bulunduğu unutulmamalıdır.

Sıcak su ve buz torbası

Evet yanlış duymadınız ikisi bir arada, hem sıcak su hem de buz torbası. Ensenize buz torbasını koyarken ayaklarınıza sıcak su torbasını yerleştirmeniz ağrınızı hafifletir. Sebebi ise vücudun kan akışının değişerek damarların rahatlamasıdır.

DİĞER GALERİLER