Emekliye 355 TL | 2000 yılından sonra emekli olanların gözü Meclis'te

2000 yılı ve sonrasında emekli olanların gözü Meclis'te. Yeni intibak için yasa bekleniyor. Beklentiler hayata geçerse, 5 milyon emekliye 355 liraya varan zam yolu açılacak. Peki, Meclis'ten yasa çıkarsa emekli maaşlarına gelecek olan zamla birlikte güncel emekli maaşı ne kadar olacak? İşte milyonlarca emekliyi ilgilendiren o detaylar...

Milyonlarca emekli intibak beklentisi taşıyor. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar, 2000'den önce emekli olanların aylıklarında 355 liraya varan artış getiren intibak düzenlemesinin kendileri için de hayata geçirilmesini istiyor.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

GALERİ DEVAM EDİYOR

Bunun için Meclis'ten yasa çıkarılması bekleniyor.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), Meclis'e sunulmuş intibak içerikli 3 ayrı yasa teklifinin bulunduğunu belirtirken, TAKVİM'i arayan emekliler de yeni intibak için umutlu olduklarını söylüyor.

Emeklilerin sesi olan TAKVİM'e taleplerini ileten emekliler, 2000'den önce emekli olanların yararlandığı intibak düzenlemesinin, sonra emekli olanları da kapsamasını istiyor.

Eğer intibak yasası çıkarsa, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu detaylı bir çalışma gerçekleştirecek.

DİĞER GALERİLER