Hollywood'un En Uzun Soluklu Evlilikleri

Geçen yıl 83 yaşında yaşama veda eden Newman, evliliğinin sırrını ise, ''tek eşlilik, tereyağı sürülmüş bir ekmeğin hangi yüzünün yağlı olduğunu bilmek kadar kolay. Ayrıca, evimde ızgara varken neden dışarıda hamburger yiyeyim?'' sözleriyle açıklamıştı.
Paul Newman-Joanne Woodward

Sinema dünyasının efsane oyuncusu Paul Newman'ın, eşi Joanne Woodward ile yolu, Broadway'de sahnelenen ''Picnic'' adlı tiyatro oyununda rol aldıkları sırada kesişti. Ünlü aktör, hayata gözlerini yumana kadar eşine bağlılığıyla tanınırken, evlilikleri de tam yarım asır sürdü.
Denzel Washington-Paulletta Pearson

Oscarlı ünlü oyuncu Denzel Washington da evliliği örnek gösterilen sanatçılardan. Sinema dünyasına 1977 yılında televizyon dizisi ''Wilma'' ile adım atan sanatçı, bu ilk ekran denemesinde yaşamını değiştiren bir tesadüfü de yaşadı.
Orada 4 çocuğunun annesi olacak Pauletta Pearson ile karşılaşan 54 yaşındaki sanatçı ile 59 yaşındaki eşi, 26 yıldır mutlu bir evlilik sürdürüyor. Oyuncunun mutlu evlilik için erkeklere verdiği esprili öğüt ise şöyle: ''Karınız ne derse yapın ve ağzınızı sürekli kapalı tutun''...
Kevin Bacon-Kyra Sedgwick

Sinema dünyasının bu uzun soluklu çifti de bugüne kadar hem evde, hem de beyazperdede uyumlu çalışmalarıyla tanınıyor. ''Pyrates'' ve ''The Woodsman'' adlı filmlerde birlikte çalışan ikili, 21 yıldır evli.
DİĞER GALERİLER