Bugünkü
Takvim

Denizli-Fener maçı için bombası

2006’daki maçıyla ilgili bir kamu görevlisinin olmak için Savcı Mehmet Berk’e gönderdiği ortaya çıktı.

  • Galatasaray
  • 18.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.05.2012 10:26
ABONE OL
Bu mektup G.Saray'ı yakabilir!
CHP Milletvekili Bülent Tezcan, 2006'daki Denizli-Fenerbahçe maçıyla ilgili bir kamu görevlisinin olmak için şike soruşturmasını yürüten savcı Mehmet Berk'e gönderdiğini ortaya çıkardı.

Milliyet'in haberine göre CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında 2005-06 sezonunun son haftasında oynanan Denizlispor-Fenerbahçe maçıyla ilgili soruşturmanın ne aşamada olduğunu sordu. Bir kamu görevlisinin, şike-teşvik primi soruşturmasını başlatan savcı Mehmet Berk'e 16 Mart 2012'de mektup yazdığını belirten Tezcan, "Burada iddia edilen şey 2006 yılında Denizlispor'a teşvik verilerek o dönemde 'ın şampiyon olmasının önünün açıldığı iddiasıdır, iddia budur" dedi.

Bülent Tezcan sözkonusu kamu görevlisinin, savcı Berk'e yazdığı mektubu basına dağıttı. 2006'daki Denizlispor-Fenerbahçe maçıyla ilgili birçok iddianın konuşulduğunu hatırlatan Tezcan şunları söyledi:

"Savcı Mehmet Berk önce bu kamu görevlisini aramış, bu kişiden 2006'daki maçla ilgili bilgileri olduğunu, şike iddialarıyla ilgili bilgileri olduğunu öğrenmiş, tanıklık yapmasını istemiş, ancak kamu görevlisi 23 yıllık görevi nedeniyle sonradan belirli kesimlerin hışmının üzerine toplanacağı korkusuyla tanıklık yapmaktan çekinmiş. 2006'da Denizli Belediye Başkanı olan ve şimdi de Denizli Milletvekili olan Sayın Nihat Zeybekçi'nin mobing uygulaması ile karşı karşıya olduğunu iddia etmiştir. Bu yaşadıklarından sonra tanıklık yapmaya karar vermiş ve savcı Mehmet Berk'e sözünü ettiğim mektubu göndermiştir."

Tezcan, "Bu kişinin sözünü ettiği Denizlispor-Fenerbahçe maçı öncesinde ve sonrasında neler yaşanmıştır? Bu yaşananlarda Denizli Belediyesi'nin ve yetkililerinin dahli nedir? O zamanki Denizli Belediye Başkanı bu olayın neresindedir" sorularını yöneltti.

kalan karakter 1000

SPARTACUS SPARTACUS

BU KONUYU YARGIYA TAŞIYAN ADAMIN RESMİNİ ODAMA ASARIM.DOSYAYI KABUL EDECEK MAHKEMENİN İSMİNİ DUVARA KAZIRIM.HODRİ MEYDAN.ADNAN POLAT A SAAT 20.45 ŞAMPİYON OLUNACAĞININ GARANTİSİNİ KİM VERDİ.BİR MİLYON DOLARLIK MAKBUZ CAMİYE YARDIM İÇİN Mİ KESİLDİ.Bİ ZAHMET AÇIKLAYIVERSİN DE MEYDAN DELİKANLI GÖRSÜN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır4
cevapla 18.05.2012 19:41
fb fb

tabi iş fener olunca balıklama dalanlar çuvaldız kendilerine dönünce fasa füso oluyor yaşayıp göreceğiz adaletin bekçileri bakalım ateş üfleyerek sönecekmi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır3
cevapla 18.05.2012 18:58
ykk ykk

alma mazlumun hakkini cikar aheste aheste

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır4
cevapla 18.05.2012 17:47
sampiyon sampiyon

6S YE GELİNCE FASO FİSO FB GELİNCE ŞİKE...

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır4
cevapla 18.05.2012 17:37
gerçek gerçek

iş gs olunca bir şey çıkmaz gs lobisi bu işde geçmişte olduğu gibi hasır altı eder. çünkü savcı berk e bu mektup gitmiş savcı berk bu işte tck 200 maddedeki çete (3 ve 3 ün üstündeki kişilerin yaptığı olay) görmeyip sarıyer adliyesine göndermiş oradada telegolde söylenen (bu mektup olduğu halde) bu iş teşvik değil yanlızca paranın belgesi yok gibi anlatıldı bakalım gs lobisine karşı bu olay araştırabilecekmi? hiç sanmıyorum çünkü ortada fb lafı geçmiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır3
cevapla 18.05.2012 16:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.