Bugünkü
Takvim
  • Fenerbahçe
  • 31.05.2012 00:00
  • Son Güncelleme: 31.05.2012 09:22

Platini’den federasyona ağır tehditlerle dolu mektup

Avrupa futbolunun patronu, şike yargılamasının yenilenmesini ve öngördükleri cezaların derhal uygulanmasını istedi.

Platini’den tehdit dolu mektup
Star gazetesinin haberine göre Federasyon, UEFA'nın yaptığı uyarıyı dikkate alırsa Fener'in küme düşürülmesi veya puanlarının silinmesi gerekecek. Eğer TFF eski kararında ısrar etmeyi sürdürürse milli takımlar dahil tüm kulüplere Avrupa'dan men cezası gelecek.

ŞİKEYE SIFIR TOLERANS

Beşiktaş, Bursa ve Gaziantep'e Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası veren UEFA, şike dosyasında da sıfır tolerans gösteriyor. Futbol Federasyonu'na mektup gönderen UEFA yetkilileri, "Şike konusunda kararlıyız. Ya istediğimiz cezaları derhal uygularsınız ya da Türk futbolunu milli takımlar dahil yarışmalardan men ederiz" tehdidinde bulundu.

BU KARAR KABUL EDİLEMEZ

UEFA'nın bu prosedürü, istedikleri cezaları vermeyen tüm ülke federasyonlarına uyguladığı ve öncelikle mektupla uyardığı ifade edildi. TFF'ye gönderilen mektupta, şike ile yapılan mücadele ve gösterilen sıfır tolerans vurgulanırken, verilecek cezalar da tek tek yazıldı. TFF'nin kulüplerin şike yapmadığı şeklindeki kararını kabul edilemez bulan UEFA, kararın değişmesini istedi.

FENER DÜŞER

Federasyonun 5 Haziran'a kadar bu cezaları değiştirip şikeye bulaşan kulüpleri küme düşürmesi veya puanlarını silmesi gerekiyor. Aksi takdirde Türk futboluna ağır bir ceza yolda. UEFA özellikle Fenerbahçe'nin şikeden suçlu bulunarak talimatın uygulanmasını istiyor. Ancak federasyon için böyle bir karar zor görünüyor.

LİSTE İÇİN SON GÜN

TFF kararda diretirse UEFA'nın A'dan U15'e kadar tüm milli takım ve kulüplere men cezası verebileceği belirtildi. Federasyonun Fener'in şike yaptığı şeklinde bir karar çıkarması, küme düşürülmesi anlamına geliyor. TFF'nin, Avrupa'ya gidecek takımların isimlerini bugün 17.00'ye kadar UEFA'ya bilrdirmesi de gerekiyor.

kalan karakter 1000

yalan habercilik yalan habercilik

bu 2009 yılında hazard fenerbahçede diye yayınladıkları haber ile aynı orantıda gerçek..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.06.2012 17:44
asi asi

FENERBAHÇE =para=güç galatasaray tarabzon =ACİZLİK

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 31.05.2012 23:59
asi fenerbahçeliler asi fenerbahçeliler

ACİZLİK BÖYLE BİŞEY OLSA GEREK galatasaraylısı trabzonlusu alayı ezik bunların hala utanmadan şike var diyolar ya mantıklı olun adam kendini içeri attırmaya kanun peşinde niye koşsun ama biliyoruz kuyruk acınız çok şu sadri şenerede hayrına kupa yaptıralım durum vahim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.05.2012 23:48
the son of malkoc. the son of malkoc.

FENERBAHCEYI KiMSE YOK EDEMEZ.TÜRKiYE=FENERBAHCE

Aynı Görüşte misiniz?
evet119
hayır19
cevapla 31.05.2012 22:05
omer sozer omer sozer

platini mektup yazmış,bir nüshasını da basına göndermiş:)

Aynı Görüşte misiniz?
evet116
hayır4
cevapla 31.05.2012 20:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.