Bugünkü
Takvim

Fethullah Gülen'den 3 Fenerbahçeliye dava

Fenerbahçe ile “Gülen Cemaati” arasındaki gerginlik ilk kez adliyeye taşındı...

  • Fenerbahçe
  • 30.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.05.2012 09:55
ABONE OL
Gülen'den 3 Fenerliye dava
Vatan'ın haberine göre; Amerika'da yaşantısını sürdüren "Gülen Cemaati" lideri Fethullah Gülen, avukatı Orhan Erdemli aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak, Fenerbahçe'nin geçtiğimiz 19 Mayıs'ta gerçekleştirilen ve Fenerbahçe TV'den naklen yayınlanan "seçimli olağanüstü genel kurulu"nda konuşan spor yazarı Ogün Altıparmak ile kongre üyeleri Dr. Funda Pala ve Özgür Kandil'e, "maddi-manevi tazminat davası" açtı. Gülen, mahkemeye sunduğu dilekçenin giriş bölümünde, "Davalıların, yapmış oldukları konuşmalarında, içlerinde Fenerbahçe ile başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu bazı spor kulüpleri ve spor adamları hakkında TFF ve mahkemeler nezdinde yürütülen soruşturma ve kamu davası nedeniyle yaşanan süreçten dolayı beni sorumlu gösterek suçlamışlar ve beni kamuoyunda hedef göstermişlerdir" iddiasında bulundu. Davalılardan Ogün Altıparmak'ın 13.03'te başlayan konuşmasının bir kısmında kendisini hedef aldığını savundu.

'Suçlu ilan edildim'

Gülen, Altıparmak'ın , "...Rabbim daima ihtiyacı olan insana yardım eder. Yaşım 74. Atatürkçüyüm ama o Müslüman geçinenlerden daha çok Kuran'ın 114. suresini her sabah dinliyorum ve okuyorum. Eğer onlar Müslümansa, asla Müslümanlığı kabul edilmez. Bakın ne diyorum, orada tabir onlara münafık diyorlar" sözleriyle kendisini kastettiğini öne sürdü. Gülen, diğer davalılardan Funda Pala'nın 13.30'da başlayan konuşmasında kullandığı "...11 aydır önüne gelen siyasi erk, bilmem ne bakanı, bilmem nerenin milletvekili, bilmem ne kulübünün başkanı veya cemaat, birileri sürekli bize, Fenerbahçe başkanının kim olması ya da kim olmaması gerektiği konusunda fikir üretti. Arkadaşlar, Fenerbahçe başkanını, Fenerbahçe Genel Kurulu seçer" sözlerinin de kendisini yaşanan süreç nedeniyle "sorumlu ve suçlu" ilan etme, kamuoyunda hedef göstermek amacı taşıdığını iddia etti.

10'ar bin lira istedi

Davacı Gülen, son davalı Özgür Kandil'in 13.38'de başlayan konuşmasında geçen, "güç odakları" ve "cemaat" ifadelerinden kastedilenin de kendisi olduğunu savundu. Gülen, 3 davalının kendisine 10 biner TL manevi tazminat ödemesi talebinde bulundu. Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak.

kalan karakter 1000

gfb gfb

evet operasyonun guzel yuzu ortaya cıktı desene :) durmak yok yola devam

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 31.05.2012 21:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.