Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Euro 2020
 • 08.06.2021 20:56
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 10.06.2021 09:40
ABONE OL

'nın forması 'yı rahatsız etti!

Son dakika haberleri... 'nın forması 'yı rahatsız etti. Ukrayna'nın üzerinde Rusya'nın ilhak ettiği 'ın dahil olduğu ülke haritası bulunan 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) forması hazırlaması, iki ülke arasında krize neden oldu. Rusya'nın tepkisi sonrası açıklama yapan Ukrayna Dışişleri Bakanı da yeni dizaynı çok beğendiğini, formayı protesto edenlere cevap olarak, ulusal sembollerine hakarete müsaade etmeyeceklerini belirtti.

Ukrayna forması Rusya'yı rahatsız etti!

Ukrayna'nın EURO 2020 forması Rusya'yı rahatsız etti.

Ukrayna Futbol Federasyonu Başkanı Andriy Pavelko, Facebook'tan yaptığı paylaşımda, EURO 2020'ye özel bir formayla katılacaklarını açıkladı.

Bölünmez vatanın simgesi olarak tüm şehirlerin yer aldığı formanın üzerinde ayrıca "Zafer Ukrayna'nındır" ve "Zafer kahramanlarındır" yazdığını dile getiren Pavelko, Ukrayna'nın tümü adına mücadele edecekleri için, ülke haritasının oyunculara güç vereceğine inandıklarını kaydetti.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba da yeni dizaynı çok beğendiğini, formayı protesto edenlere cevap olarak, ulusal sembollerine hakarete müsaade etmeyeceklerini belirtti.

   RUSYA'DAN TEPKİ
   Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, hazırlanan formanın, 'Rusya'ya ait Kırım'ı Ukrayna toprağıymış gibi göstererek' imkansız bir illüzyon yaratma çabası olduğunu kaydetti.

   Zaharova ayrıca, formadaki sloganların da Nazilerin savaş naralarını andırdığını savundu.