Bugünkü
Takvim

Dünya örnek alıyor

Dünya örnek alıyor

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Başkanı Murat Kayacı, gelişmiş teknolojileri kullanarak tüm lerde kullanılabilecek bir altyapı oluşturmak i çalıştıklarını belirterek, "Afet derecesinde sayılabilecek olası büyük depremler için gerçekleştirdiğimiz yeni DASK Afet Yönetim Sistemi projemiz, konusunda dünyaya referans olabilecek yatırım ve işbirlikleriyle yürütülüyor. Hedefimiz, vatandaşlarımızın yaşamlarına kaldıkları yerden devam etmelerini sağlamak" ifadelerini kullandı.

YÜZDE 50 SİGORTALI
'tan yapılan açıklamaya göre; Marmara Depremi'nin 19'uncu yılında genelinde sigortalılık oranı yüzde 50 seviyesinde bulunuyor. Verilere göre, sigortalılık oranları incelendiğinde, Marmara Bölgesi açık ara ilk sırada yer alırken; Marmara'yı Ege, , , ve takip ediyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi ise sigortalılık oranında son sırada bulunuyor. Poliçe adedi, sigortalılık oranı, havuzun büyüklüğü ve teknolojik altyapı gibi özellikleriyle doğal afet havuzları açısından diğer ülkeler nezdinde Türkiye bir model olarak kabul ediliyor. Son yıllarda başta , , , Kazakistan, , Özbekistan, Moğolistan ve Romanya gibi ülkeler olmak üzere birçok ülke DASK'ın Türkiye'deki çalışmalarını model alıyor. DASK yetkilileri; İngiltere, , Yunanistan, , Filipinler, Çin, Meksika ve Makedonya gibi ülkelerden gelen kurumlara DASK'ı anlatıyor.

VATANDAŞA 186 MİLYON TL
Murat Kayacı, Türkiye'de zorunlu deprem sigortası bulunan konut sayısının 8.6 milyona ulaştığını belirterek, DASK'ın kuruluşundan bu yana yapılan hasar ödeme miktarının 186 milyon lira olduğunu bildirdi. Kayacı, "Günde sadece 58 kuruş ayırarak konutları depreme karşı sigortalamak mümkün. Depremin etkileri düşünülünce bu teminat son derece önemli" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.