Bugünkü
Takvim

’dan kampanya müjdesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı , yeni bir konut kampanyası üzerinde çalıştıklarını söyledi. ’den ‘120 aya yüzde 0.99 ya da 0.98 olabilir’ açıklaması geldi

Bakan Kurum’dan kampanya müjdesi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren bir yol haritası üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla yeni kampanyalar yapılacak. Bu kampanyanın ayrıntıları önümüzdeki günlerde açıklanacak" dedi. Gayrimenkul sektörünün, 15 Temmuz'da 'nün hain darbe girişiminin ardından, vatandaşların ev sahibi olması için önemli bir fedakarlık örneği gösterdiğini söyleyen , "Bugün de ülkemize yönelik yürütülen bu ekonomik kuşatmaya karşı en güçlü şekilde mücadele edecekler ve yeni bir fedakarlık dönemini başlatarak vatandaşlarımızı mağdur etmeden uygun koşullarda konut sahibi yapacaklar" diye konuştu. 'un önümüzdeki günlerde inşaat, inşaat malzemeleri ve gayrimenkul sektörü temsilcileri ile bir araya geleceği öğrenildi.
ABD MALI YOK
Öte yandan, dolarda görülen spekülatif hareketlere karşı bir adım da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan geldi. Murat Kurum, bakanlık tarafından inşa edilecek yapılarda ABD menşeli inşaat malzemelerinin kullanılmayacağını açıkladı.

120 AYA YÜZDE 0.98 FAİZ
Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği () Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, planlanan kampanyanın detayları hakkında bilgi verdi. Kampanyanın yaklaşık 1 ay sürmesinin planlandığını kaydeden Elmas, " oranını yüzde 1'in altına çekeceğiz, 0.99 veya 0.98 olacak. 120 aya varan vade imkanıyla tüketicilerin karşısına çıkacağız. Düşük peşinat ve bir miktar ara ödeme olabilir" dedi. Elmas, çok talep olması halinde kampanyanın 1 ay veya 15 gün uzatılabileceğini de sözlerine ekledi.YAVUZ KARAMAN

60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.