Bugünkü
Takvim

3 günde 5 bin başvuru geldi

’nin ’de alt ve orta gelirli vatandaşlar için satışa sunduğu bin 356 sosyal konuta, ilk üç günde yaklaşık 5 bin başvuru geldi

3 günde 5 bin başvuru geldi
TOKİ'nin 'de alt ve orta gelirli vatandaşlar için inşa ettiği Silivri Konutları'ndaki bin 356 konut için ilk üç günde yaklaşık 5 bin kişi başvuruda bulundu. TOKİ Başkanı Ergün Turan, 'na olan ilginin, sektörün önümüzdeki dönemde daha da büyüyeceğine işaret ettiğini söyledi. Sosyal konut ürettikleri için vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olabildiğini vurgulayan Turan, "Konut talebinde bir azalma yok tam tersine Türkiye'nin her yerinde 5-10 katı taleple karşılaşıyoruz. Bir yerde 300 konut yapıyorsak 3 bin talep geliyor" açıklamasında bulundu. Silivri Konutları için son başvuru tarihinin 29 Haziran olduğunu ifade eden Turan, "11- 12 Temmuz 2018 tarihlerinde yapacağımız kura ile konut sahibi olacak vatandaşlarımız belirlenecek" dedi. Turan, dar gelirliye yönelik 934 adet 2+1 konutun 198 bin lira bedel ve 961 lira taksitle, orta gelir grubuna yönelik 422 adet 3+1'in ise 285 bin lira bedel ve bin 958 lira taksitle satışa sunulduğunu kaydetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.