• Emlak&OTO
  • 16.12.2017
  • Son Güncelleme: 15.12.2017 - 22:58

Yeni metro fiyatları yüzde 144 artırdı

Üsküdar-ÜmraniyeÇekmeköy metro hattının çevresindeki gayrimenkul fiyatları, metro inşasının başlamasından bugüne kadar yüzde 144 arttı

Yeni metro fiyatları yüzde 144 artırdı
Üsküdar-ÜmraniyeÇekmeköy metro hattı, geçtiği bölgelerde adeta prim patlaması yarattı. Gayrimenkul değerleme platformu endeksa. com'un verilerine göre, 16 duraktan meydana gelen hattın çevresindeki gayrimenkullerde, metro inşasının başlamasından bugüne kadar yüzde 144'e ulaşan değer artışları görüldü. Endeksa CEO'su Görkem Öğüt, ulaşım projelerinin gayrimenkul değerini en fazla etkileyen unsurların başında geldiğini belirterek, "Metro güzergahındaki mahallelerde en düşük artış yüzde 11 seviyesinde. Pek çok bölgede iki kat ve hatta daha fazla artış görüldü" dedi. 2.4 katına çıktı Öğüt, metro hattının değerlere etkisinin önümüzdeki dönemde Çekmeköy ve civarında görülmeye devam edeceğini söyledi. Metro güzergahındaki konut değerlerinde, temel atılış tarihinden itibaren 2.4 kata varan artış görüldüğünü kaydeden Öğüt, en fazla artışın Üsküdar'ın Altunizade, Mimar Sinan ve Sultantepe mahallelerinde olduğunu söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT