Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.10.2020 08:44
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 20.10.2020 08:44
ABONE OL

Emekliler senelerdir bekliyordu! 1200 TL maddi destek verilecek… Şartlar ve detaylar belli oldu!

Emekli maaş larında Ekim ayı başında yeni kampanyalar gelmeye başladı. Şubat ve Mart döneminde çok sayıda müşteri promosyon ödemelerini alırken halen emekli maaş promosyonu almayanlar için promosyon ücretleri değişti. ların promosyon yarışı kızıştı. Emeklilere banka promosyonları 2020 ile beraber yükselirken emekliler ise yeni rakamların belli olmasının ardından hangi banka promosyon fazla veriyor, emeklilere en çok promosyon veren banka hangisi sorusunun yanıtını arıyor. Peki, emeklilere banka promosyonları ne kadar, , , , Denizbank ve QNB Finansbank rakamları ne kadar?

1200 TL destek verilecek…

SGK-Sosyal Sigortalar Kurumu ve Bağkur emeklileri için ek ödemeler yan ödemeler çoğalarak devam ediyor. Bilindiği üzere emekli vatandaşlar için bankalar ücret promosyonu ödemesi yapıyorlar. Bu ödeme meblağlarında en alt hudut Şubat ayında tanımlanırken bir çok banka kendi özel kampanyasını uyguluyor. Daha çok emeklinin kendi bünyesinden ücretini kullanmasını isteyen bankalar bu promosyon ödemelerinde meblağları artırdılar. Emekli maaşı alan her emekli kendine bir banka seçerek ödenek almaya hak kazanırlar. Emekli kişinin kendi seçtiği bankaya 3 yıl maaş alacağına dair imzaladığı taahhüt vermesi yeterlidir. Taahhüt süresi dolan emekliler seçtikleri banka ile yaptıkları taahhüt 3 yıl sonra yenileniyor.

TEB'DEN EMEKLİLERE 1200 TL'YE VARAN PROMOSYON ÖDEMESİ

Bilindiği üzere emekli vatandaşlar için bankalar maaş promosyonu ödemesi yapıyorlar. Bu ödeme tutarlarında en alt sınır Şubat ayında belirlenirken çok sayıda banka kendi özel kampanyasını uyguluyor. Daha çok emeklinin kendi bünyesinden maaşını kullanmasını isteyen bankalar bu promosyon ödemelerinde tutarları artırdılar.

TEB'in Yeni Promosyon Kampanyası

TEB'den emekli maaş promosyonu almak isteyen vatandaşlar öncelikle banka ile sözleşme imzalayacaklar. Emekli maaşını 3 yıl boyunca TEB bünyesinden almayı taahhüt edecek emeklilere ise banka maaş tutarına göre promosyon ödemesi yapacak.

1.200 TL'ye Varan Nakit Promosyon Kampanya Detayları:

Kampanya 23.09.2020 tarihi itibarıyla yeni edinilen emekli maaş müşterilerini kapsamaktadır.

Emekli müşterilerimizin kampanya dönemi içerisinde 36 aylık emekli taahhütnamesi vermeleri ve Bankamızda en az 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı bulundurmaları gerekmektedir.
Müşterilerin maaş transferi gerçekleştiğinde maaş tutarına bağlı olarak aşağıdaki tabloda belirtilen promosyon ödemeleri yapılacaktır.

Aşağıdaki tabloda "Nakit Promosyon" sütununda belirtilen tutarlar müşterilerimizin emekli maaşını TEB'e taşıyarak 36 ay boyunca Bankamızdan almayı taahhüt etmelerine karşılık ödenecek promosyon tutarlarını, "Ek Promosyon" sütununda belirtilen tutarlar ise müşterilerimizin 36 aylık taahhüt süreleri boyunca Bankamızda en az 2 adet Otomatik Fatura Talimatı bulundurmalarına karşılık ödenecek promosyon tutarlarını göstermektedir.

Maaş Bandı Nakit Promosyon Ek Promosyon Toplam Promosyon

0-1.499 TL 500 TL 300 TL 800 TL

1.500-2.499 TL 625 TL 375 TL 1.000 TL

2.500+ TL 750 TL 450 TL 1.200 TL

Kampanya döneminde verilen ek promosyon, yeni verilen 36 aylık emekli taahhütnamesi ve 2 adet otomatik fatura ödeme talimatları için geçerli olup verilen ürün ve/veya taahhütlerinden herhangi birinin iptal edilmesi, Bankamızda var olan Otomatik Fatura Talimat adedinin 2'nin altına düşmesi durumunda verilen ek promosyon müşterilerimizden kıstelyevm esasına göre iade alınacaktır.
Kampanya döneminde verilen ek promosyon emekli maaşını TEB'e yeni taşıyacak müşterilerimiz için geçerli olup TEB'den emekli maaşını alan mevcut müşterilerimiz de taahhüdünü 36 aylık sürede yenileyerek kampanya döneminde verilen ek promosyon tutarında promosyon almaya hak kazanabilirler.

TEB Emekli dünyasının avantajlarından yararlanmak ve 1.200 TL'ye varan nakit promosyon fırsatını kaçırmamak için TEB Şubeleri ile iletişime geçebilir veya Bireysel İnternet Şubemizden emekli maaş taahhütnamesini dijital olarak onaylayabilirsiniz.
Nakit promosyondan yararlanabilmek için müşterilerimiz kendilerine bağlı olan tüm maaşlarını bankamıza taşımaları gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

TEB emekli promosyon ödemelerinden faydalanmak isteyen müşteriler herhangi bir TEB şubesinden başvurularını yapabilirler. Promosyon ödemelerinden faydalanmak için müşterilerin en az 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı vermeleri isteniyor.

Hangi Emekliler Promosyon Almaya Hak Kazanıyor?

Emekli maaşı alan her emekli kendine bir banka seçerek ödenek almaya hak kazanırlar. Emekli kişinin kendi seçtiği bankaya 3 yıl maaş alacağına dair imzaladığı taahhüt vermesi yeterlidir.

2. Promosyon Ne Zaman Verilecek?

Emekliler için promosyon 2017 yılının Şubat ayında başlatıldı. 3 yıllık yapılan taahhüt süresi sona erdiğinde ikinci dönem ödemeleri yapılacaktır. 3 yıl dolduktan sonra ikinci ödemeyi alacaklar.

Aynı Banka Zorunluluğu Var mı?

Taahhüt süresi dolan emekliler seçtikleri banka ile yaptıkları taahhüt 3 yıl sonra yenileniyor. Yenilenen promosyon ile ikinci ödemelerini alabilirler.

Süre Dolmadan Banka Değişikliği Yapılır mı?

Eğer herhangi bir kredi kullanmadıysanız kalan süre promosyonunu iade edip bankanızdan ayrılabilirsiniz.

Ödeme Alınacak Banka Nasıl Değiştirilir?

Maaşın ödeneceği bankanın herhangi bir şubesine başvuruda bulunmanız yeterli olacak. Bankanızı E-Devlet üzerinden de seçebilirsiniz.

Ödemeler Ne Kadar Olacak?

Emekli maaşları 1,500 ile 2,500 TL olanlar en 625 TL alırken 2,500 TL'yi aşan emekliler ise en az 750 TL'ye kadar ödeme alabiliyor.

Yeni Emekli Olanlar Ne Zaman Başvuruda Bulunmalı?

Emeklilik başvurusunda bulunurken maaş seçme imkânı bulunuyor. Başvurunuzu yaparken promosyon tutarlarına göz atarak seçim yapabilirsiniz. Maaş belirlenir belirlenmez taahhüdünüzü gerçekleştirebilir ve ödemenizi alabilirsiniz.

İŞ BANKASI EMEKLİ MAAŞINA NE KADAR PROMOSYON VERİYOR?

İş Bankası emekliye promosyon ödemeleri 2020 için ilan edilen rakamlar;

Emekli maaşı bin 500 lira altında olan emeklilere 750 TL,

Emekli maaşı 1.500 TL ile 2 bin 500 TL arasında olan emeklilere 875 TL,

Emekli maaşı 2.500 TL ve üzerinde olan emeklilere ise 1.000 lira olarak duyuruldu.

GARANTİ BANKASI EMEKLİLERE NE KADAR PROMOSYON VERİYOR 2020?

Emeklilere maaş promosyonu yanı sıra özel ihtiyaç kredisi desteği de sunan Garanti Bankası emeklilere özel ihtiyaç kredisi paketinde faiz oranını yüzde 1.24 olarak uyguluyor. Garanti Bankası emekli maaş promosyonu Ekim 2020 rakamı ise;

Emekli maaşı bin 500 lira altında olan emeklilere 800 TL,

Emekli maaşı 1.500 TL ile 2 bin 500 TL arasında olan emeklilere 1.000 TL,

Emekli maaşı 2.500 TL ve üzerinde olan emeklilere ise 1.200 lira olarak uygulanacak.

ZİRAAT BANKASI EMEKLİ PROMOSYONU NE KADAR?

Emeklilerin en çok tercih etmiş oldukları bankalar arasında ilk sıralarda yer alan Ziraat Bankası emekli maaş promosyonu olarak maaşa göre ödeme yapmakta olup;

Emekli maaşı bin 500 lira altında olan emeklilere 500 TL,

Emekli maaşı 1.500 TL ile 2 bin 500 TL arasında olan emeklilere 625 TL,

ZİRAAT BANKASI EMEKLİ PROMOSYONU NE KADAR?

Emeklilerin en çok tercih etmiş oldukları bankalar arasında ilk sıralarda yer alan Ziraat Bankası emekli maaş promosyonu olarak maaşa göre ödeme yapmakta olup;

Emekli maaşı bin 500 lira altında olan emeklilere 500 TL,

Emekli maaşı 1.500 TL ile 2 bin 500 TL arasında olan emeklilere 625 TL,